Απρόσμενη ήττα για την ομάδα μας το απόγευμα του Σαββάτου στο εκτός έδρας ματς.
Τα κορίτσια του Σπακ ήτανε μπροστά στο σκορ με 0-2 κ όμως καταφέρανε να χάσουνε το ματς με 3-2 σετ από το Φιλαθλητικό Τρικάλων 2 διαφορετικά πρόσωπα έδειξε η ομάδα στο συγκεκριμένο ματς, κάνοντας ένα μουδιασμένο ξεκίνημα στην αρχή του αγώνα κ από τα μισά του 1ου σετ τα κορίτσια με όπλο τη πολύ καλή ποιότητα στην υποδοχή δεν αφήσανε κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα κ ήρθε το 0-2.

Η έλλειψη συγκέντρωσης όμως αργότερα κατέστρεψε το καλό παιχνίδι του Σπακ και πέταξε 2 βαθμούς καταφέρνοντας να πάρει μόνο ένα βαθμό από το ματς που είναι και ο πρώτος στο πρωτάθλημα.

Τα σετ με πρώτο το Σπακ (25-22,25-18,17-25,14-25,12-15).

ΣΠΑΚ (Αλεξίου Α.- Χαβρουζάς) Κωνσταντίνου, Κολοκύθα, Παπαστεφάνου, Κανάκη, Καρακαξά, Παγώνη Μ.(λ), Καρατζιά, Παπασακελλαρίου (λ), Τάκα, Παγώνη Α., Παπαντώνη, Τεντολούρη, Νικολάου.

e-max.it: your social media marketing partner